Dům Václav Havel Hospoda Kostel Jeskyně

H R Č A V A

Obec, která má turistům co nabídnout.

Dobře jste udělali, že jste se dostali na tyto stránky. Právě jste se potkali s výjimečnou obcí, která je pro svou mladou a pohnutou historii, pro své mnohé zajímavosti, pozoruhodnosti, kuriozity i s mnoha "nej" v rámci České republiky, zapsána do povědomí mnoha obyvatel České republiky, ale i spousty cizinců.
Ale z nejucelenějším popisem těchto skutečností se máte možnost seznámit právě Vy.

Záleží pouze na Vás a na tom, o co se zajímáte. V každém případě uděláte jen dobře, nebudete-li věřit všemu a tyto stránky Vás zlákají k tomu, abyste se na místě přesvědčili, nakolik je to, co je napsáno, pravda.

Pokud se rozhodnete obec navštívit, měl byste si zjistit aktuální počasí na Hrčavě a předpověď na následující dny. Můžete tak učinit, když se podíváte na www.meteoskop.cz , nebo , jak uvádí i renomovaní čeští meteorologové, na nejpřesnější předpověď počasí kteréhokoliv místa na světě (tudíž i Hrčavy) na www.yr.no.

Ale určitě se po návštěvě Hrčavy do této obce budete rádi vracet a přivedete do ní své přátelé a známé.

K dnešnímu dni lze na různých www stránkách nalézt již tisíce různých informací o Hrčavě. Ale kromě několika odkazů na otištěné články v tisku se jedná o zmínky o obci nebo útržkovité informace, mnohdy ještě opsané z těchto www stránek, na které se právě díváte. Za dobu, co tyto stránky o Hrčavě existují, a ani předtím, nebyla v odkazech nalezena ani jedna informace, která by je mohla obohatit. Takže lze s jistotou říci, že na těchto stránkách o obci nalézáte nejúplnější informace ve všech souvislostech.

Autorem textu těchto stránek je Karel Karpecki z Jablunkova. Autor prosí všechny, kdož mají další poznatky k Hrčavě, aby mu je sdělili.

Taktéž autorem fotografií na těchto www stránkách, pokud není uvedeno jinak, je Karel Karpecki.

Karpecki Karel se intenzivně začal zajímat od roku 1981. Na myšlenku umístit autorovy poznatky o obci Hrčavě na www stránky internetu přišel Miroslav Filipec z Bystřice a nabídl se sám je vytvořit podle textů autora. (Tehdy jako www.hrcava.volny.cz) Do provozu je uvedl 19.3. 2001. Ač obce měly za povinnost mít své webové stránky obce již dříve, obec Hrčava své obecní skromné obecní stránky zprovoznila teprve 16. 11. 2009. A bohužel obec vůbec netěží z těchto stránek pro popularizaci obce a trojmezí a zájmů turistů o obec. Adresu www.hrcava.wz.cz, pokud o ní nevíte, jen těžce najdete na obecních stránkách, ač jiné obce by se podobnými chlubily na viditelném a lehce dostupném místě na úvodní stránce.

Veškerý obsah těchto stránek je majetkem občana Karpeckého Karla a jeho další šíření bez souhlasu vlastníka je nezákonné.

Můžete mu napsat e-mail na adresu: karelkarpecki@gmail.com

Poslední aktualizace byla provedena 1. 9. 2020.

Uživatelům internetu slouží i anglický překlad některých kapitol www stránek o Hrčavě. Mutaci v angličtině mají hrčavské www stránky od března 2006 jako první ze všech obcí na Jablunkovsku! Některé stránky jsou i v esperantu, slovenštině a polštině. Pokud by někdo chtěl další informace přeložit do některého jiného známého jazyka, může tak učinit po poradě s autorem a poslat mu překlad. A pokud by po ověření vyhověl, bude překlad na těchto stránkách uveřejněn.

Mapa Hrčavy a okolí.