Dům Václav Havel Hospoda Kostel Jeskyně

H R Č A V A

Obec, která má turistům co nabídnout.

Dobře jste udělali, že jste se dostali na tyto stránky. Právě jste se potkali s výjimečnou obcí, která je pro svou mladou a pohnutou historii, pro své mnohé zajímavosti, pozoruhodnosti, kuriozity i s mnoha "nej" v rámci České republiky, zapsána do povědomí mnoha obyvatel České republiky, ale i spousty cizinců.
Ale z nejucelenějším popisem těchto skutečností se máte možnost seznámit právě Vy.

Záleží pouze na Vás a na tom, o co se zajímáte. V každém případě uděláte jen dobře, nebudete-li věřit všemu a tyto stránky Vás zlákají k tomu, abyste se na místě přesvědčili, nakolik je to, co je napsáno, pravda.

Pokud se rozhodnete obec navštívit, měl byste si zjistit aktuální počasí na Hrčavě a předpověď na následující dny. Můžete tak učinit, když se podíváte na www.meteoskop.cz , nebo , jak uvádí i renomovaní čeští meteorologové, na nejpřesnější předpověď počasí kteréhokoliv místa na světě (tudíž i Hrčavy) na www.yr.no.

Ale určitě se po návštěvě Hrčavy do této obce budete rádi vracet a přivedete do ní své přátelé a známé.

K dnešnímu dni lze na různých www stránkách nalézt již tisíce různých informací o Hrčavě. Ale kromě několika odkazů na otištěné články v tisku se jedná o zmínky o obci nebo útržkovité informace, mnohdy ještě opsané z těchto www stránek, na které se právě díváte. Za dobu, co tyto stránky o Hrčavě existují, a ani předtím, nebyla v odkazech nalezena ani jedna informace, která by je mohla obohatit. Takže lze s jistotou říci, že na těchto stránkách o obci nalézáte nejúplnější informace ve všech souvislostech.

Autorem textu těchto stránek je Karel Karpecki z Jablunkova. Autor prosí všechny, kdož mají další poznatky k Hrčavě, aby mu je sdělili.

Taktéž autorem fotografií na těchto www stránkách, pokud není uvedeno jinak, je Karel Karpecki.

Toto jsou soukromé stránky autora a nikoli oficiální stránky obce , které existují teprve od 16. 11. 2009.

Veškerý obsah těchto stránek vytvořil Karpecki Karel (*1938), při použití tohoto zdroje je nutno uvést zdroj (KARPECKI, Karel, 2001-2021. Nejvýchodnější trojmezní obec ČR HRČAVA[online]. [cit. DD.MM.RRRR]. Dostupné z: http://hrcava.wz.cz/).

Můžete mu napsat e-mail na adresu: karelkarpecki@gmail.com. Vzhledem k jeho věku, můžete připomínky adresovat i na administrátora: obec.hrcava@volny.cz.

Tyto stránky existují již od 19. 3. 2001.

Poslední aktualizace byla provedena 14. 3. 2024.

Uživatelům internetu slouží i anglický překlad některých kapitol www stránek o Hrčavě. Mutaci v angličtině mají hrčavské www stránky od března 2006 jako první ze všech obcí na Jablunkovsku! Některé stránky jsou i v esperantu, slovenštině a polštině.

Mapa Hrčavy a okolí.